Krushor

Krushor z premierą swojego debiutanckiego EP

Fiński zespół thrash metalowy Krushor przygotowuje się do premiery swojego debiutanckiego EP „Taste of Hatred”, które ukaże się 9 stycznia 2026 roku nakładem Inverse Records. Już dziś formacja prezentuje pierwszy singiel z wydawnictwa – „Shockwave”, któremu towarzyszy lyric video.

Nowy utwór to bezpośredni i brutalnie szczery komentarz na temat wojny – jej szaleństwa, bezsensu i kosztów ponoszonych przez zwykłych ludzi. Jak tłumaczą muzycy:
– „Shockwave” jest o wojnie, jej obłędzie i o tym, kto tak naprawdę na niej zyskuje. W wojnie nie ma zwycięzców – przynajmniej nie wśród nas, zwykłych ludzi. Nie chcemy upolityczniać muzyki, ale w czasach, w których wojny są tak obecne, trudno nie napisać piosenki o tym, jak przerażające potrafią być.

Krushor to zespół, który odnalazł swoje brzmienie dzięki wspólnej pasji, współpracy i otwartości. Wszyscy członkowie biorą udział w procesie tworzenia – od kompozycji po teksty – co nadaje muzyce autentyczność i wspólny charakter. Ich twórczość czerpie inspiracje z klasycznego metalu, ale nie boi się eksperymentów i łączenia gatunków.

Thrashowy gniew spotyka się tu z refleksją nad ludzką naturą i współczesnym światem. Shockwave to dopiero zapowiedź tego, co przyniesie Taste of Hatred – wydawnictwa, które ma szansę stać się mocnym wejściem Krushor na metalową scenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *