Blind Salvation - Eyes Of The Nebulas

Blind Salvation – Eyes Of The Nebulas

O zespole Blind Salvation, jednak jak tylko otrzymałam album do przesłuchania od razu poszukałam o nich informacji. Blind Salvation nie jest nowym zespołem, działają mniej więcej od 2017 roku, pochodzą ze Szczecina, a w 2022 roku wydali swój pierwszy album – Eyes Of The Nebulas, na którym znalazło się 12 death metalowych utworów.

Zazwyczaj od pierwszych dźwięków muzyki spodziewamy się czegoś spokojniejszego, czegoś co wprowadzi nas w klimat albumu. Nie tym razem. Od samego początku mamy do czynienia z mocnymi i siarczystymi riffami, gromiącą perkusją, w której nie ma błędów. Wszystko jest ze sobą idealnie połączone. Brutalność dźwięków potrafi wgnieść w kanapę, a rykliwy wokal sprawia, że ciężko jest się podnieść.

Ciężko jest odnieść się do pojedynczych utworów, płytę należy odbierać jako całość. Próbowałam posłuchać wyrywkowo kawałków, jednak nie oddawały one w pełni tego, jaką sieczkę daje całość. Kiedy po około 47 minutach w głośnikach zapada cisza, można się poczuć zmiażdżonym dźwiękami z Eyes Of The Nebulas. Nie ma już nadziei, nie ma nic. Zostajemy sami.

Utwory:

 1. Intro
 2. Fraction Of Knowledge
 3. Logical Transition
 4. Hope Is Expelled
 5. The Illusion Of God
 6. Ineffective Prayer
 7. Pray To An Unnknown God
 8. Edge Of Void
 9. Silence The Scream
 10. Mycelium Of Consciousness
 11. The Mind Created Matter
 12. Eyes Of Nebulas

Cały album do posłuchania do można znaleźć na Spotify

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *