Cold In Berlin - The Body is the Wound

Cold In Berlin z premierą EP-ki

Brytyjski zespół Cold In Berlin wydał nową EPkę pod tytułem „The Body Is The Wound”, która jest już dostępna do przesłuchania.

Nowe wydawnictwo zatytułowane „The Body is the Wound” otwiera przed Brytyjczykami nową ścieżkę twórczą. Jest to element większego projektu „Wounds”, który będzie obejmował serię publikacji, w tym album zaplanowany na późniejszy termin w tym roku.

EPka zawiera cztery kompozycje, ukazujące szeroki zakres inspiracji muzycznych grupy, od krautrocka, przez post-punk, po doom. Pierwszy singiel promujący wydawnictwo, „Dream One”, został określony przez magazyn Clash jako 'mroczny, rytmiczny i niepokojąco głośny’.

„The Body is the Wound” to pierwsze dzieło zespołu od czasu wydania „Rituals of Surrender” w 2019 roku, albumu wypełnionego 'niszczycielskimi doomowymi riffami wychodzącymi z głośników w pulsującym hałasie’, jak opisało Narc Magazine. Nowa EPka prezentuje bardziej zróżnicowany zestaw utworów, zawierających zarówno syntezatorowe akordy, ostre rockowe riffy, jak i hipnotyzujące, innowacyjne wokale, które magazyn Mojo określił jako 'nieubłaganie nadciągającą rytmiczną i gwałtowną burzę’, zdolną 'powalić dęby w promieniu 100 metrów’ według magazynu Q.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *