Kalt Vindur - Magna Mater

Czwarty singiel Kalt Vindur z płyty „Magna Mater”

Kalt Vindur powstał w Dukli wiosną 2015 roku. Skład zespołu to: Artur (Svart) – gitara, Julian (Xakhariash) – perkusja, Szymon (S) – bas, Wojciech (Celsus) – wokal. Pierwszy album „Delusions” (2017) został nagrany z udziałem U. Recka (Lux Occulta) na instrumentach klawiszowych i syntezatorach. W 2020 roku wydali drugi album „…And Nothing Is Endless” przez Witching Hour Productions (Batushka, Vader), prezentujący ich unikatowy „podkarpacki black metal”.

W 2022 roku zespół zarejestrował materiał na trzeci album „Magna Mater”, z nowym perkusistą Rafałem Chruścickim (ex-Pandrador). Styl muzyczny ewoluował, co sprawiło, że „Magna Mater” stał się ich najbardziej dojrzałym i wielowymiarowym albumem.

Nagranie odbyło się w Regnat Studio (Dargor, Krusher) w Cieklinie, a za miksy i mastering odpowiadał Krzysztof Kokosiński. Grafiką zajął się Maciej Kamuda (Blut Aus Nord, Spaceslug, Sunnata).

Album „Magna Mater” został wydany na kasecie, CD i winylu 26 stycznia 2023 roku przez grecką wytwórnię The Circle Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *