Bloodstock Festival 2024

Eliminacje do Bloodstock Festival w Katowicach, Wrocławiu i Skarżysku-Kamiennej

Celem konkursu Bloodstock Metal 2 The Masses jest wyłonienie polskiego zespołu, który będzie miał szansę zagrać na scenie najbliższej (2024) edycji słynnego festiwalu open air nieopodal Derby w Anglii. Eliminacje do tej pory miały miejsce w różnych miastach Polski, w tym w Krośnie, Poznaniu, Łodzi, Toruniu, Gdańsku i Słupsku. Podczas tych eliminacyjnych występów, oprócz konkursowych zespołów, na scenie pojawią się także specjalni goście. Oceny dokonuje jury składające się z osób związanych z przemysłem muzycznym. Po każdym z konkursowych występów zostanie wybrany jeden zespół, który przejdzie do finału. Finał krajowy odbędzie się 1 czerwca 2024 roku w Leśniczówce w Chorzowie, gdzie zostanie wyłoniony reprezentant Polski na festiwal Bloodstock 2024.

Eliminacje krajowe dotrą również do Katowic, Skarżyska-Kamiennej oraz Wrocławia, gdzie wystąpią zespoły reprezentujące różnorodne gatunki metalu.

W Katowicach na scenie pojawią się: Cry Of The Nile (death metal), Khrognar (deathcore), Mercurius (progressive metal) oraz Narrenturm (experimental metal). W Skarżysku-Kamiennej zagrają: Kingdom of Rock (heavy metal), SARS (groove metal), Synapsa (deathcore). Natomiast we Wrocławiu wystąpią: Datura (post metal), Methopia (alternative metal), Misscore (rock), Netherless (metalcore).

Koncerty eliminacyjne zaplanowano na:

  • 1 marca 2024 w Katowicach, w Piątym Domu,
  • 2 marca 2024 w Skarżysku-Kamiennej, w Semaforze,
  • 3 marca 2024 we Wrocławiu, w Liverpoolu.

Na tych koncertach jako goście specjalni wystąpią:

  • W Katowicach: CZARNY BEZ (folk/industrial) i AXE CRAZY (heavy metal),
  • W Skarżysku-Kamiennej: SACRIVERSUM (gothic/doom/death metal) i SETHEIST (thrash/heavy/progressive metal),
  • We Wrocławiu: SACRIVERSUM (gothic/doom/death metal) i CZARNY BEZ (folk/industrial).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *