Welmoed - Ask & Embla

Grupa Welmoed ujawnia utwór z debiutanckiej płyty

Welmoed to projekt stworzony przez Thijsa Muldersa (Asklepeion, Misanthropia) i jego początki sięgają roku 2018. Nazwa Welmoed została wybrana ze względu na jej skojarzenia z determinacją w dążeniu do celu i siłą woli. Muzycznie jest to połączenie atmosferycznego rocka z elementami post-rocka, klasycznego post-black metalu i shoegaze’u.

Thijs, lider projektu, jest autorem całego materiału, a do jego realizacji zaprosił wokalistkę Veerle Kiliaan (SHE!), wokalistę Brama Kollera (Misanthropia) oraz perkusistę Hugona de Waala (Misanthropia).

Album Ask & Embla wykorzystuje motywy mitologii, zwycięstwa, straty oraz metaforyczne odniesienia do oszustwa za pośrednictwem religii.

Muzyka została zmiksowana i zmasterowana przez Dion Vermaesa w Dion Vermaes Audio Engineering. Okładkę i układ graficzny stworzył Jan Örkki Yrlund, który współpracował z zespołami takimi jak Amberian Dawn, Cytotoxin, Manowar, Korpiklaani i Týr. Logo zespołu zostało wykonane przez Daniela Neagoe. Zdjęcia zespołu wykonały Pally JVisuals & Feey.

Debiutancki album zostanie wydany w formie cyfrowej i na CD we współpracy z polską wytwórnią Via Nocturna. Premiera zaplanowana jest na 28 lipca 2023 roku. Przedsprzedaż jest dostępna w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *