Hauntologist

Hauntologist – nowy projekt od The Fall i Darkside

Hauntologist, nowe przedsięwzięcie muzyczne kreowane przez The Fall i Darkside, ogłosiło wydanie swojego pierwszego albumu 2 lutego pod skrzydłami wytwórni No Solace w wersji CD i cyfrowej. Aby zaostrzyć apetyt na nadchodzący album, grupa wypuściła pierwszy singiel „Ozymandian”. Mimo że materiał ujrzy światło dzienne dopiero teraz, początki projektu sięgają daleko w przeszłość, ale ze względu na zapełnione grafiki członków, czekali na właściwy moment na uwolnienie swojej twórczości. The Fall – znany z Owls Woods Graves, Over the Voids… i jako basista koncertowy w Mgła – oraz Darkside – rozpoznawalny za swoją pracę jako perkusista Mgły i Kriegsmaschine – postanowili posunąć się poza granice tradycyjnego black metalu w swoich muzycznych eksploracjach.

Przez ten czas, zespół doświadczył wielu symbolicznych śmierci i odrodzeń, by na gruzach dawnych pomysłów zarejestrować w 2023 roku swój debiutancki album „Hollow”. Zakorzeniony w mrocznej metalowej wizji, album rozpościera swoje brzmienie ku innym gatunkom i formom wyrazu, szukając muzycznych odpowiedników dla niespokojnych nocy i surrealistycznych halucynacji.

„Hollow” jest niczym dokumentacja gorączkowego koszmaru, z metalowym rdzeniem, który nieustannie wije się w boczne uliczki innych, często trudno określonych gatunków muzycznych. Album, stworzony na ruinach i szczątkach dawnych wizji, które przez lata kształtowały się i umierały, jest zapisem rozpadu ducha i życia, które przecieka przez palce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *