Holycide - Towards Idiocracy

Holycide z trzecim singlem z nowego albumu „Towards Idiocracy”

Śladem zeszłorocznej EP-ki „Bazookiller”, hiszpański Holycide wraca z trzecim pełnym albumem „Towards Idiocracy”! Choć „Bazookiller” był mocnym wydawnictwem, „Towards Idiocracy” pokazuje, że Holycide osiągnął nowe, wojenne szczyty intensywności.

Od czasu debiutanckiej EP-ki „Toxic Mutation” z 2015 roku, Holycide niezmiennie reprezentuje bezkompromisowy, czysty thrash metal. Jak mówi legendarny zespół Exodus: „100% wszystkiego, nic mniej, agresywny, nieustępliwy i zły”. Trzeci album Holycide „Towards Idiocracy” to prawdziwe thrashowe arcydzieło. Od otwierającego „A.I. Supremacy” po ostatni akord „Flamethrower 'Em All”, z niezawodnym coverem „Chemical Dependency” Atrophy, „Towards Idiocracy” to raj dla potężnych riffów, nieustępliwej perkusji i warczącego wokalu.

Zespół nadal współpracuje z Xtreem Music i wypuści „Towards Idiocracy” (CD/LP/MC) 6 czerwca 2024 roku, w międzynarodowy dzień Slayera. Czy można wybrać lepszą datę premiery dla albumu będącego ich własnym „Reign In Blood”? To będzie najbardziej intensywny, nieustępliwy i bezlitosny album w historii Holycide!

Nagrania na nową płytę odbyły się:
– gitary, bas i perkusja w Black Night Studio (Palma de Mallorca),
– wokale w Sanctuary Studio (Madryt).
Za produkcję i aranżacje odpowiada Vicente J. Payá z Black Night Studio. Miksowaniem zajął się Javier Fernández Mill w Montseny Studio (Angelus Apatrida, Avulsed), a masteringiem Davide Billia w MK2 Recording Studio (Antropofagus, Beheaded). Brutalną okładkę stworzył ukraiński artysta Daemorph Art (The Black Dahlia Murder, Vulvodynia, Bodyfarm). Zdjęcie zespołu wykonała Lucretia Morti.

Zespół właśnie zaprezentował w sieci singiel „Lie is the New Truth” wraz z teledyskiem.

Dave Rotten komentuje nowy utwór: „Tekst tej piosenki opowiada o obecnej epoce fake newsów. Kiedy nie podoba nam się jakaś prawda, zakrywamy ją fałszywymi wiadomościami, tworząc z nich nową rzeczywistość. Czasem nawet wiedząc, że coś jest fałszywe, akceptujemy to, bo pasuje do naszej ideologii. Przyzwyczailiśmy się do życia w świecie kłamstw i oszustw, które stają się nową prawdą… zgodnie z maksymą niesławnego Göbbelsa: „kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *