IINÁ - Młoda

IINÁ wydała debiutancki album

W ostatnim czasie miała miejsce premiera debiutanckiego albumu zespołu IINÁ zatytułowanego Młoda. IINÁ to olsztyńskie trio składające się z Ewy Pawlak – autorki piosenek, wokalistki i instrumentalistki, oraz skrzypaczki Dominiki Cieślak i perkusisty Jacek Ruczko. Na scenie tworzą energiczne i magiczne brzmienie, które nawiązuje do skandynawskiego minimalizmu.

Album Młoda to opowieść o tęsknocie, dążeniu do spełnienia, miłości, rozpadzie i pożegnaniach. W poszukiwaniu różnorodności ekspresji, utwory na płycie zostały napisane zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Album wyprodukował i zaaranżował Marcin Rumiński, multiinstrumentalista i kompozytor. Nad finalnym brzmieniem czuwał Michał Kupicz. Minimalistyczną oprawę graficzną, komplementującą całość, stworzyła Marta Dunder.

Nazwa zespołu, IINÁ, pochodzi z języka Nawaho i oznacza życie. Kieruje ona muzykę zespołu ku różnorodności ujętej w proste środki. Teksty są osią utworów, stanowiąc punkt wyjścia dla ekspresji muzycznej. Muzyka IINÁ często budzi skojarzenia z nurtem cold wave, ale również posiada znamiona synth popu i popu lirycznego, można ją określić mianem „dream zone”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *