perkusja

Jak zacząć grać na perkusji

Wpis gościnny

Czego potrzebuję?

Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Najważniejsze są Twoje umiejętności i cele. Jeśli dopiero zaczynasz, najlepszym rozwiązaniem jest perkusja akustyczna. Jeśli szukasz wyzwania, spróbuj nauki na elektronicznym zestawie perkusyjnym.

Jak być może wiesz, niektóre zestawy perkusyjne używają perkusji akustycznej, a inne perkusji elektronicznej. Twoje umiejętności i cele osobiste są najważniejsze. Jeśli dopiero zaczynasz, najlepszą opcją są bębny akustyczne. Jeśli szukasz nowego wyzwania, które zwiększy Twoje umiejętności do granic możliwości, spróbuj nauczyć się elektronicznego zestawu perkusyjnego!

Jak ćwiczyć?

Perkusiści, którzy dopiero zaczynają, mogą zacząć od zabawy przyborami kuchennymi, takimi jak garnki i patelnie. Dla bardziej doświadczonych muzyków granie z rytmem lub muzyką jest doskonałym sposobem na poprawę timingu, dynamiki i czucia.

Jakie są dobre piosenki do grania na perkusji?

Nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie; jednakże „Master of Puppets” Metalliki jest przykładem piosenki, którą bardzo trudno zagrać na perkusji.

„Master of Puppets” to piosenka amerykańskiego zespołu heavymetalowego Metallica. Został wydany w 1986 roku na albumie o tej samej nazwie. Piosenka została doceniona przez krytyków muzycznych i jest zaliczana do najwspanialszych piosenek heavy metalowych wszechczasów, plasując się na szóstym miejscu listy „100 Greatest Heavy Metal Songs” magazynu Rolling Stone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *