KARPATHIAN RELICT - Never Be After

Karpathian Relict z drugim singlem

Założony w 2006 roku przez Bogdana Lewickiego i Andrzeja Czujko pod nazwą Orthodox, zespół Karpathian Relict debiutował z albumem „Forever Not Yet”. Po okresie dwuletniej bezczynności i przenosinach założycieli do Polski, nazwa grupy została zmieniona w 2013 roku na Karpathian Relict. Zespół wzbogacił się o Patryka Olberta na basie i Adriana Mięsowicza na wokalu. Wydali kolejno „Beyond The Over” (2017) i wznowienie „Forever Not Yet” (2018). Bartek Oleniacz dołączył jako gitarzysta, a później Mateusz Baczek jako basista.

Zespół z Podkarpacia pracuje obecnie nad nowym albumem studyjnym „Never Be After”, którego premiera zaplanowana jest na 9 września 2023. Wydawnictwo ukaże się w formie cyfrowej oraz na CD, dzięki współpracy z francuskimi firmami MusikÖ_Eye i Metal Exhumator. Możliwość zamówienia przedpremierowego jest już dostępna.

Album składa się z 8 utworów, w których dominuje death metal. W jednym z kawałków, „The Moth”, Eliza Kuźnik (KSU) zagrała na skrzypcach. Piotr „Koła” Dorotniak odpowiada za nagranie perkusji w Stodoła Studio, zaś Adrian Mięsowicz w Tribe Five Studio zajął się miksowaniem i masteringiem.

Kilka słów od zespołu: „Album to połączenie technicznego death metalu z elementami progresywnymi. Oczekujcie też instrumentalnych wstawek na nietypowych instrumentach, choć nie ujawniamy jeszcze wszystkich szczegółów. Mamy nadzieję, że odbiorcy przeżyją z nami różne emocje i razem z nami doczekają się wydania całego materiału. Każdy z nas ma inny gust muzyczny, więc stworzenie tego albumu było próbą jego zharmonizowania. Mamy nadzieję, że posłuchanie tej płyty będzie dla słuchaczy przygodą i że będą do niej wracać, odkrywając za każdym razem coś nowego„.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *