Leskentuska - Nälkäkurki

Leskentuska wydała drugą EPkę

Leskentuska to fiński zespół założony w 2018 roku, który dotychczas wydał dwie EPki we własnym zakresie i zagrał wiele koncertów, głównie w północnej części Finlandii. Ich twórczość łączy elementy black metalu i punk rocka, przeplecione refrenami inspirowanymi długą tradycją fińskiego melodyjnego metalu.

W tekstach swoich piosenek Leskentuska czerpie z mrocznych kart historii Finlandii oraz aktów przestępstw. Co wyróżnia zespół, to fakt że wiele z ich twórczości opiera się na badaniach naukowych, które wkrótce zostaną opublikowane. W planach przyszłych działań zespołu jest wykorzystanie ich głębokiej wiedzy historycznej oraz umiejętności audiowizualnych do tworzenia teledysków i innych materiałów towarzyszących, aby zadowolić słuchaczy.

Na ich najnowszej EPce „Nälkäkurki” znajdują się trzy dzikie, autentyczne i surowe utwory blackmetalowe, które czerpią energię z najciemniejszych, jednak prawdziwych historii Finlandii.

EPka otwiera utwór „Den Onda Andan”, mroczna i melodyjna kompozycja oparta na prawdziwych przypadkach morderstw sprzed trzystu lat, w których sprawcy twierdzili, że zostali opętani przez złego ducha. Kolejny utwór, „Minun murhani”, stanowi hołd dla tych, których życie na ziemi stało się zbyt trudne i których ciała zostały utopione w bagnach lub zakopane w lasach przez Kościół, aby ich upokorzyć. Na zakończenie EPki znajduje się tytułowy utwór „Nälkäkurki”.

Nagranie, miksowanie i mastering muzyki zostały wykonane przez Janne Huotari w Space Studio, który wcześniej współpracował między innymi z zespołami Lordi i Burning Point. Okładkę EPki stworzył Jomi Kyllönen.

EPka została wydana w formie cyfrowej 25 listopada 2022 roku i jest dostępna na popularnych platformach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *