Metalowe Zwierzaki 2023

Metalowe Zwierzaki 2023

Metalowe Zwierzaki to regularnie organizowana impreza, której celem jest gromadzenie środków na wsparcie zwierząt poprzez koncerty. Wydarzenie zaplanowane jest na 30 września i odbędzie się w warszawskim klubie VooDoo. Cena biletu wynosi 30 złotych – organizatorzy podkreślają, że istnieje możliwość zakupu go „przy wejściu” do klubu, przy czym akceptowana jest tylko płatność gotówkowa.

Skład nadchodzącej odsłony Metalowych Zwierzaków wygląda następująco. Na czele stoi Body Package, działający w Opolu, specjalizujący się w klimatach trip-hopowo/post-rockowych. W ich dorobku znajduje się EP-ka z 2016 roku pod tytułem „Just Don’t Disappear in Silence” oraz pełnoprawny album z 2021 roku, zatytułowany „The Wanted Light”.

Kolejny na liście to zespół Sunday at 9, pochodzący z Trójmiasta. Twierdzą, że ich muzyka mieści się w obszarze metalu, wzbogaconego wpływami groove’u i metalu progresywnego. Na jesieni planują wydać swój debiutancki album o nazwie „Chosen • Obeyed • Forgotten”.

Na scenie pojawi się także Smoke Rites z Warszawy, eksplorujący obszary stoner doom i sludge. Muzykanci promują swój najnowszy album „Total Lung Capacity”, który ujrzał światło dzienne w 2022 roku.

Zamykającą 23. edycję Metalowych Zwierzaków będzie warszawski zespół Damn, który wniesie grunge’owe brzmienia. Inspirują się legendami takimi jak Alice In Chains, Pearl Jam czy Tool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *