Molekh - Ritus

Molekh – premiera debiutanckiego albumu

Molekh to polsko irlandzki zespół, który gra awangardowy black metal. Powstał w 2017 roku z inicjatywy trzech muzyków z black/folk metalowej grupy Thy Worshiper.

Dziś, 27.03.2023 r, zespół wydaje swój pierwszy album zatytułowany Ritus. Nagrania odbyły się w Hellfire Studio pod kierunkiem Shauna Cadsa, który także odpowiadał za miksowanie w Last Light Recordings. Za mastering odpowiada Haldor Grunberg, znany ze współpracy m.in. z zespołami Azarath, Sunnata czy Behemoth. Okładkę zaprojektował Krzysztof Wroński (ROSK, The Throne), a layout przygotowało BlackTeamMedia (Feto in Fetus, Sanctus Hexe).

Albumu wydany jest przez australijską wytwórnię Pale Ghoul Recordings (kaseta) oraz kanadyjską Bent Window Records (CD). A już wkrótce na profilu Bandcamp zespołu pojawi się opcja zamówienia przedpremierowego.

Według słów zespołu, Ritus to pierwszy pełnowymiarowy album Molekh, który składa się z 7 utworów i trwa 40 minut. Muzyka ukrywa w sobie historię, której celem jest przeniesienie słuchacza do mrocznego, dzikiego i opętanego miejsca, pełnego naturalnego zła. Klimat płyty jest intensywny, mroczny, klimatyczny i ciężki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *