Morrath - Centuries of Blindness

Morrath ujawnia drugi singiel z debiutanckiego albumu

Morrath to zespół death metalowy, który powstał w 2020 roku po rozpadzie thrashowego zespołu Prowler. Fani i krytycy ich debiutanckiej EPki określili styl zespołu jako zbliżony do klasycznych brzmień amerykańskiej sceny, porównując ich do takich zespołów jak Morbid Angel, Deicide, Suffocation czy Incantation, czasami pojawiają się również elementy slamu lub klasycznego grindcoru. Teksty zespołu poruszają tematy osobistych walk i są antyreligijne.

Wkrótce zespół z Leszna wyda swój pierwszy album zatytułowany Centuries of Blindness. Krzysztof Kostencki z Tetra Wave Studio, który pracował przy albumie SOTHORIS Wpiekłowstąpienie, odpowiadał za produkcję płyty. Okładkę płyty stworzył basista zespołu, Mieszko Jankowski. Album zostanie wydany 20 kwietnia 2023 roku w Europie przez Metal Is The Law, a w Ameryce przez Diabolus Production. Pre-order można zamówić na Bandcampie.

Zespół wyjaśnił, że Centuries of Blindness ma wyrazić ich spojrzenie na death metal – ich ulubiony gatunek muzyczny, który służy im do wyrażania ich odczuć, emocji i poglądów. Ważne było również, aby wydali dobrą płytę, do której będzie się chciało wracać – takie marzenia mieli już w czasach Prowlera, kiedy zaczynali uczyć się grać na instrumentach.

Poniżej singiel – Crimson Demons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *