Music Inspired by Slavs

Music Inspired by – Music Inspired by Slavs

Album Music Inspired by Slavs to zdecydowanie jedna z najlepszych płyt, jakie ukazały się w ostatnim czasie na polskiej scenie muzycznej. Składa się z 16 utworów, trwających łącznie 56 minut, które prezentują niezwykle przestrzenną i klimatyczną wizję dźwiękową, będącą mieszanką różnych stylów muzycznych.

Właśnie ta mieszanka stylów sprawia, że album jest tak interesujący i wartościowy. Na płycie słychać wpływy muzyki folkowej, rockowej, klasyki oraz elektroniki. Wszystko to splecione jest w korzenny, folkowy i słowiański klimat, co tworzy muzyczną opowieść o bogactwie kultury słowiańskiej i jej wpływie na różnorodne style muzyczne.

Każdy z utworów na albumie nosi imię słowiańskiego bóstwa, co nadaje całości dodatkowego znaczenia i spójności. Muzyka na płycie jest pełna emocji i przestrzeni, co tworzy niepowtarzalny klimat, w którym można odnaleźć wpływy różnych kultur i języków. Album, mimo swojej różnorodności, tworzy jeden pełen koncept stylistyczny. Dodatkowo na płycie znajdują się krótkie kompozycje, pełniące rolę łączników między dłuższymi utworami. Chociaż na pierwszy rzut oka wydają się one niepozorne, to jednak wprowadzają słuchacza w hipnotyzujący nastrój.

Kolejną ważną cechą albumu jest jego instrumentarium. Artyści składający się z trzech muzyków zadbali o przemyślane użycie różnorodnych instrumentów, takich jak bębny, dulcimer (odpowiednik cymbałów), flety, skrzypce czy lira korbową. Wszystko to w ciekawy sposób połączone zostało z klawiszami i fantastycznie brzmiącą gitarą basową. Ważne jest również to, że na płycie zadbano o bardzo dobre brzmienie, co jest szczególnie słyszalne na wokalach, które są perfekcyjnie wyważone.

Nie sposób nie docenić pięciu krótkich form muzycznych, które pełnią rolę przerywników na płycie. Tytuły tych form, stanowią swego rodzaju drogowskazy, wskazujące na charakter wpływów muzycznych obecnych na albumie. To dodaje kolejnej warstwy znaczeniowej i wzbogaca całościowy obraz płyty.

Bardzo ciekawym elementem na płycie są goście. Każdy z nich dodaje coś od siebie, dzięki czemu album staje się jedną spójną całością. Wokale żeńskie należą do Ingi Habiby, Anny Drabikowskiej oraz Dyby Lach, a męskie wokale do Mariusza Dudy i Krzysztofa Drabikowskiego. Krzysztof Drabikowski gra także na bałałajce i akordeonie, a za lirę korbową odpowiada fenomenalny muzyk Krzysztof Szmytke. Za gitarę elektryczną natomiast odpowiada były gitarzysta Closterkeller – Mariusz Kumala. Na albumie występuje również wielu innych fantastycznych muzyków.

Warto zwrócić uwagę również na doskonałą szatę graficzną albumu oraz opisy każdego z utworów. To wszystko razem tworzy spójną całość, która wprowadza słuchacza w świat dawnych bóstw słowiańskich i ukazuje bogactwo kultury słowiańskiej.

Music Inspired by Slavs to album, który z pewnością wciąga i zmusza do refleksji. To dzieło bardzo złożone i wielowątkowe. Wyróżniają się na nim nie tylko doskonałe aranżacje, ale także wysoki poziom produkcji. To album, który polecam każdemu, kto poszukuje oryginalnych i inspirujących dźwięków.

Lista utworów:
1. Furta
2. Świętowit
3. Wschód
4. Swaróg
5. Mokosz
6. Północ
7. Perun
8. Trzygław
9. Chors
10. Zachód
11. Kupała
12. Południe
13. Łada
14. Weles
15. Rozstaje
16. Rod

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *