john-clifton_okladka-plyty

Nowa płyta i singiel od Johna Cliftona

Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „It Wouldn’t Stop Raining“, pierwszy singiel z nowej płyty Johna Cliftona „Too Much To Pay”, która ukazała się 23. lutego 2024 roku. Album jest dostępny także w serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć na YouTube:

John Clifton jest na pierwszej linii frontu sceny bluesowej zachodniego wybrzeża od prawie 40. lat! Reputacja Cliftona zarówno jako harmonijkarza, jak i wokalisty zaowocowała zaproszeniami na scenę przez takie legendy, jak James Cotton, Rod Piazza, John Mayall, Kim Wilson i Huey Lewis. Karierę solową rozpoczął 7 lat temu po tym, jak zyskał sławę pod koniec lat 80. jako wokalista kalifornijskiego The MoFo Party Band.

Koncertował po USA i Europie od 100 do 200 dni w roku przez wiele lat, aż do wybuchu pandemii, która spowolniła wielu koncertujących muzyków. John planował nagrywać nową muzykę podczas kwarantanny, ale w czerwcu 2020 roku dopadła go poważna niewydolność serca. „Dostałem podwójnym ciosem” – mówi John. Po długiej rekonwalescencji John w końcu wrócił na trasę w lutym 2022 roku i zaczął zbierać pomysły na nowe wydawnictwo.

Album „Too Much To Pay” został nagrany w sierpniu 2023 roku w warszawskim studiu Źle i Tanio, podczas europejskiej trasy koncertowej. John nagrał go z zespołem Boogie Boys, który często wspiera Johna podczas europejskich tras koncertowych. Nagrania przewieziono do Kalifornii, gdzie dokończono prace nad albumem, dzięki czemu stał się prawdziwie międzynarodowym projektem.

„Too Much To Pay” jest czwartym pełnym wydawnictwem Johna i składa się z 10. oryginalnych utworów. Każdy utwór jest w innym stylu, ale jednocześnie ma wspólne brzmienie, od tradycyjnego chicagowskiego bluesa przez soul lat 60. po bagienny rock. Album ukazuje się na płytach CD, winylu, a także na platformach streamingowych.

Płytę nagrano w składzie:
John Clifton – śpiew, harmonijka, gitara akustyczna
Bartek Szopiński – fortepian, Hammond
Miłosz Szulkowski – perkusja
Piotr Bienkiewicz – gitara elektryczna
Janusz Brzeziński – gitara basowa

Gościnnie:
Keysha Burns – chórki
Haillie Williams – chórki
John Shafer – instrumenty perkusyjne, klaskanie
Chopper Wilson – gitara, chórki
Craig Daniel – chórki
Edwin Stovall – chórki

Nagrania zrealizowano: Studio Źle i Tanio Warszawa / Wolfsound Studio Fresno, California
Realizacja dźwięku: Przemek „Dred” Pietrzak / Peter Wolf
Miks: Peter Wolf

Mastering: Łukasz Mucha w Studiu 7.1.4. Around The Sound Warszawa
Produkcja muzyczna: John Clifton, Bartek Szopiński
Zdjęcia: Rick Horowitz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *