Nowa płyta Lunatic Soul jesienią

Mariusz Duda

Jak mówi na swoich mediach społecznościowych Mariusz Duda już jesienią ma się ukazać najnowszy album projektu Lunatic Soul. Tak o nowym krążku pisze autor:

Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul. Sporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie 😉 i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego „Wasteland”, ale jakimś cudem nowa płyta LS jest już w 75% skończona.

Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki. Premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku.

Płyta będzie mroczno – folkowa, organiczna, słowiańsko – skandynawska.” (…)To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc „leśne i słowiańskie klimaty” zawsze były i będą częścią mojego życia.

Lunatic Soul

Projekt powstał w 2008 roku. Pierwszy album ukazał się jeszcze w roku powstania projektu gdzie Dudzie w nagraniach towarzyszył multiinstrumentalista Maciej Szelenbaum. Faktem o którym należy wspomnieć przy pierwszym albumie jest to, że na albumie nie pojawiła się gitara elektryczna. Drugi album ukazał się w 2010 roku i był kontynuacją pierwszego. Kolejne albumy brzmią już wyraźnie inaczej niż dwa pierwsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *