MANIA - MAD

Nowy singiel i teledysk Projektu MANIA “MAD”

Dziś w serwisach streamingowych premierę ma nowa piosenka Projektu MANIA, zatytułowanej „MAD“. Premiera w stacjach radiowych odbędzie się w poniedziałek 29. maja 2023r. Teledysk do utworu dostępny jest na Youtube:

Projekt MANIA stworzyła leszczynianka Anna Dobrzycka – kompozytorka i autorka tekstów. Pierwszy singiel Chcieć i mieć, który ukazał się w marcu 2018 roku, to owoc współpracy z Marcinem Samarzewskim – leszczyńskim kompozytorem, producentem i realizatorem dźwięku. W latach 2018-2019 ukazały się jeszcze trzy kolejne single: Jakby, jak gdyby, W półśnie i Chmury (ten we współpracy z Piotrem Świętoniowskim). W 2020 roku nakładem Flower Records ukazała się debiutancka EPka Wiosna, efekt współpracy kompozytorskiej z poznańskim pianistą i producentem Mateuszem Walczakiem. Dwa lata temu Anna Dobrzycka przeprowadziła się do Gdańska, gdzie podjęła współpracę z lokalnymi muzykami, a efektem tej współpracy jest najnowszy singiel zatytułowany „MAD”.

Autorka o piosence:
Utwór opowiada o tęsknocie za czymś, czego nie możemy mieć. Jest nostalgicznym mrugnięciem oka w stronę wspomnień lub niespełnionych wyobrażeń, które skruszył płynący czas. Schematy zachowań z przeszłości skutkowały co prawda przyjemnymi skokami hormonów, jednak w pewnym momencie przychodzi świadomość, że powrót do nich może okazać się spacerem w za małych butach. Zamiast leczyć obtarcia i odciski, czasem warto „tylko popatrzeć” i uśmiechnąć się do siebie. Inspiracją do napisania tekstu była osoba, której inicjały posłużyły za tytuł utworu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *