Big Water - Blues Tales

Nowy singiel i teledysk „Silly Blues” zespołu Big Water

Nowy singiel i teledysk „Silly Blues” zespołu Big Water. Premiera: 25.03.2024r. Dziś do stacji radiowych trafia piosenka „Silly Blues“. Jest to trzeci singiel z debiutanckiej płyty „Blues Tales” zespołu Big Water, która ukazała się w czerwcu 2023 roku. Album zdobył tytuł Płyty Roku 2023 w ankiecie BLUES TOP WIELKOPOLSKI (Radio Poznań), od dziewięciu miesięcy utrzymuje się w zestawieniu Radio Poznań Blues Album Chart. Teledysk „Silly Blues” ma dziś premierę na Youtube

 

BIG WATER. Ta nazwa – tak jak i cały projekt – powstała z połączenia sił dwóch wytrawnych poznańskich muzyków: Przemka Ślużyńskiego, którego fani bluesa kojarzą jako basistę legendarnego zespołu WIELKA ŁÓDŹ (stąd w nazwie BIG) oraz Macieja Sobczaka – również świetnie rozpoznawalnego muzyka, związanego przez wiele lat z kultowym bandem HOT WATER (stąd w nazwie WATER). Skład zespołu uzupełnia znakomity perkusista, na co dzień grający w zespole CREE – Amadeusz Kuba Majerczyk.

„Blues Tales” czyli bluesowe opowieści to tytuł albumu, który zawiera 13 kompozycji z pogranicza bluesa, folku, rocka, a nawet piosenki songwriterskiej. Głębokie męskie głosy Maćka i Michała, nasycone energią gitarowe riffy, ale też delikatne brzmienia akustycznych gitar, i wszelkie kolory i odcienie muzyki bluesowej, to wszystko jest na tej płycie. Świetny warsztat muzyków i ogromne doświadczenie sprawiają, że mamy do czynienia z ciekawą i różnorodną mieszanką muzyczną, która sprawi słuchaczom sporo radości. Maciej Sobczak o piosence „Silly Blues”: „To jeden z dwóch utworów z płyty, gdzie na perkusji gościnnie gra Andrzej Kubiak. Utwór najprostszy, grany tylko na trzy instrumenty: gitara, perkusja i bas. A tekst, jak to tekst, samo życie. To moja impresja na sposób, w jaki niektóre damy traktują swoich facetów, i co z tego wynika. Ujęty oczywiście w formie komediowej, choć inspirowany zajściami często wręcz dramatycznymi, wiesz o co chodzi… przecież nie lubię mrugać do ślepego nietoperza. Bas i perkusja zostały dograne do gitary, która miała być demówką i została nagrana jako demówka u mnie w pokoju na Winogradach. Wokal wgrałem na pełnym luzie do tej demówki w ciągu 15. minut. Przemek dołożył swój bas, a Andrzej wgrał cztery wersje, z których wybraliśmy pierwszą. Cała reszta pozostała i demówka stała się gotowym utworem. Klip nakręciliśmy w MM Studio Przemysław Ślużyński w Poznaniu. Zdjęcia i montaż to dzieło Przemka.”

Big Water:
Przemek Ślużyński – gitara basowa
Maciej Sobczak – gitary, śpiew
Gościnnie:
Andrzej Kubiak – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *