Orbita Wiru - Kosmateus

Orbita Wiru z nową EPką

Orbita Wiru to zespół rockowy z Warszawy, który wykonuje mocną muzykę, łącząc alternatywę i metal. Ich muzyka to eksplozja rockowa, generowana przez trzyosobowy zespół, który czerpie inspirację z różnych kierunków. Ich prosta, ale bezkompromisowa rytmika, mocne gitary i przenikliwy głos stanowią konsekwentnie pulsującą dźwiękową maszynę.

Do tej pory zespół wydał cztery płyty: Wiru Sfera (2006), Relikwiat (2009), My Maszyny (2013) i Hipis2020 (2020). Obecnie pracują nad piątą płytą, której zwiastunami są dwie trzyutworowe EPki: Rodeo (2022) i Kosmateus (2023), które można też znaleźć w serwisach streamingowych.

EP Kosmateus to kolejny etap odkrywania nowego materiału zespołu Orbita Wiru. Piąta płyta powstaje w Empty Studio i jest emocjonalnym efektem zamknięcia się ciał i umysłów w małej przestrzeni sali prób po pandemii. Trzy kolejne utwory to trzy nowe myśli i trzy różne aury dźwiękowe:

  • Kosmateus – tekst o odkrywaniu brudu przez dziecko, które postrzega świat w sposób najbardziej elementarny.
  • Wiosna Schizofrenia – tekst o wybuchu wiosny, który niesie ze sobą uwolnienie nieposkromionych i wstydliwych sfer naszego umysłu.
  • Someday but not yet – utwór symbolicznie przekazujący berło pokoleń, który powstał z okazji urodzin syna członka zespołu i który daje nadzieję, przestrogę i obietnicę modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *