Paradise Lost - Icon

Paradise Lost z odświeżoną wersją albumu Icon

W 2023 roku minie trzydziestu lat od premiery albumu Icon brytyjskiego zespołu Paradise Lost, który stał się ikoną w gatunku gothic metal. Zespół postanowił uczcić tę rocznicę poprzez wydanie całkowicie odświeżonej wersji tego materiału.

Zespół ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych, że niedługo na rynku pojawi się nowa edycja ich czwartego albumu studyjnego, Icon. Obecny skład zespołu aktualnie nagrywa płytę od nowa. Muzycy Paradise Lost zdradzili również, że najwierniejsi fani albumu będą mogli wkrótce zakupić specjalne wydanie tego na winylu.

Nasz czwarty album studyjny, 'Icon’, został wydany w 1993 roku. Z okazji jego trzydziestej rocznicy postanowiliśmy nagrać go na nowo i wydać specjalną edycję na winylu. Obecnie możemy tylko zdradzić tyle, ale zapraszamy was wkrótce, aby usłyszeć więcej informacji na ten temat oraz o innych specjalnych ogłoszeniach! – oznajmił Nick Holmes, lider zespołu Paradise Lost, przez media społecznościowe.

Warto dodać, że nowa wersja Icon będzie pierwszym wydawnictwem, na którym usłyszymy udział Guido Montanariniego. Perkusista dołączył do Paradise Lost w 2022 roku, zastępując Waltteriego Väyrynena. Początkowo Guido był muzykiem koncertowym, ale w marcu tego roku oficjalnie stał się pełnoprawnym członkiem zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *