Barrus - Wilk

Polski projekt Barrus prezentuje nowy singiel

Barrus to artystyczny pseudonim Rafała Lipki, polskiego gitarzysty i producenta muzycznego. Jego ścieżka kariery rozpoczęła się w Olsztynie w 2010 roku, kiedy to stał się współtwórcą thrashmetalowej formacji Eyewash. Po rozwiązaniu grupy w 2018, Rafał całkowicie poświęcił się karierze solowej, debiutując tego samego roku demem „surcease”. Następnie, dwa lata później, przedstawił światu album „DPDR”, który zawierał sześć instrumentalnych kompozycji utrzymanych w klimacie art/atmospheric/progressive rocka.

Najświeższy utwór Rafała, „Wilk”, inauguruje nadchodzący album „The Kids” i jest to pierwszy singiel, w którym pojawia się wokal, wnosząc nową głębię w jego twórczość.

Nazwa albumu „The Kids” została zainspirowana drugim utworem z płyty, poruszającym tematykę odrzucania naszych wewnętrznych dzieci, co symbolizuje walkę z lękami, bólem czy traumami. Album opowiada o desperackim zaprzeczaniu tej części nas, która potrzebuje troski, miłości i zrozumienia, podobnie jak małe dziecko. Teksty piosenek częściowo opisują proces wyparcia i jego konsekwencje, dając tym samym metaforycznym „dzieciom” uwagę i przestrzeń na zrozumienie.

Muzycznie, „The Kids” łączy elementy alternatywnego rocka, art rocka i downtempo, z elektryczną gitarą i wokalem często prezentowanym w aranżacjach wielogłosowych jako kluczowymi elementami. Album nie ogranicza się do tradycyjnego zestawu instrumentów, prezentując również nietypowe, elektroniczne beaty stworzone z codziennych dźwięków, jak podgrzewacz tytoniu czy skrzypiące krzesło.

„The Kids” jest bardziej opowieścią niż kolekcją imprezowych hitów, stanowiąc tło dla momentów smutku i potrzeby wyrażenia uczuć przez muzykę.

Rafał Lipka, komentując singiel „Wilk”, mówi o nim jako o utworze dotykającym tematu przemijania i żałoby po stracie bliskiej osoby. Inspiracją do tekstu stała się śmierć kogoś bardzo ważnego dla Rafała, co odzwierciedla się w atmosferze utworu.

Produkcję, miks oraz mastering nowego wydawnictwa podjął sam Rafał Lipka, z masteringiem wykonanym przez Marvina w Tide Studio London. Okładkę singla również zaprojektował Rafał. Premiera albumu „The Kids” w wersji cyfrowej zaplanowana jest na wiosnę bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *