Popiór - Pomarlisko

Popiór z zapowiedzią debiutanckiego albumu

Zespół Popiór został utworzony w 2022 roku przez byłych muzyków formacji KAT & Roman Kostrzewski – Jacka Hiro i Jacka Nowaka. Dołączyli do nich wokalista Chris Hofler oraz basista Grzegorz Feliks.

Popiór to jak anioł, który usiadł na ziemi i zaczął doświadczać ludzkich przyjemności i rozkoszy. W końcu zauważa, że za każdą rozkoszą traci piórko.” – Roman Kostrzewski

Tworząc utwory na swój debiutancki album, zespół początkowo planował umieścić je na kolejnej płycie KAT & Roman Kostrzewski, zatwierdzając tę decyzję Romana. Niestety, tragicznie zmarł wokalista (10.02.2022 r.), co pokrzyżowało te plany.

Nagrania muzyczne powstały we współpracy z Grzegorzem Środą w studiu Lateral Sound, zaś ostateczny miks i mastering wykonał Piotr Mańkowski z Coverius Studio (znanego z pracy nad albumami Turbo i Wolf Spider). Zdjęcia zespołu oraz teledysku przygotowali Marcin Halerz i Joanna Widomska. Projekt graficzny wydawnictwa stworzył Piotr Szafraniec (znany ze współpracy z Sceptic, Lost Soul, Trauma i Vader).

Debiutancki album, zatytułowany „Pomarlisko”, ukaże się:

  • 29.09.2023 roku w formie cyfrowej na najpopularniejszych platformach streamingowych,
  • 12.10.2023 roku w formie fizycznej, w tym na płycie CD i winylu (w wersji czarnej oraz limitowanej w kolorze zielonym), a także w specjalnych kolekcjonerskich pakietach i z dodatkowym merchandisingiem,
  • Nakładem polskiej niezależnej wytwórni SZATANIEC. Preordery dostępne są w sklepie internetowym wydawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *