Cunabula - The Weight of Sleep

Premiera albumu „The Weight of Sleep” grupy Cunabula

Cunabula to zespół, który narodził się w Wilnie, stolicy Litwy. Ich występy na żywo mają zdolność wprowadzania słuchaczy w stan strachu i hipnozy. Ich twórczość muzyczna emanuje mrokiem i tworzy różnorodne atmosfery, wypełnione zarówno delikatnymi jak i potężnymi, miażdżącymi riffami gitarowymi oraz growlem. Charakteryzują się brakiem ograniczeń stylistycznych, co skutkuje eklektycznym połączeniem gatunków: post-metal, sludge metal, muzyka progresywna, tła ambientowe, a nawet elementy black metalowe.

Niedawno litewska formacja wydała swój długo oczekiwany debiutancki album zatytułowany „The Weight of Sleep”. Tworzenie tego albumu odbywało się w różnych studiach nagraniowych, w tym Lapės Records (perkusja), Black Box Recordings (wokale), Agirdi Audio (gitara i bas). Miks i mastering zostały powierzone Łotyszowi, Gints Lundbergsowi, który współpracował wcześniej między innymi z zespołami Dissection, Frailty i Skyforger. Okładka albumu została zaprojektowana przez Nojusa Petrauskasa.

Premiera albumu „The Weight of Sleep” miała miejsce w ubiegły piątek, 11 sierpnia 2023 roku. Album dostępny jest w formie płyty CD, wydanej przez Sleaszy Rider SRL (możliwość zamówienia przedpremierowego). Dodatkowo, album zostanie wydany na winylu za pośrednictwem amerykańskiej wytwórni Adirondack Black Mass. Całe wydawnictwo jest również dostępne do odsłuchu na popularnych platformach streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *