Culmen - De Un Soplo La Creación

Premiera EP „De un soplo la creación” od zespołu Culmen

Culmen to solowy projekt black metalowy, założony na początku 2022 roku przez Dany’ego „+” Cuentasa (Katari, Haylli, Kamaq). Muzyk ten w swojej twórczości prezentuje tradycyjny i autentyczny black metal z początku lat 90-tych, dodając do niego ponure elementy, które nadają jego muzyce złowrogą aurę mistycyzmu i mroku.

Dotychczas projekt wydał dwupiosenkowy singiel oraz najnowszą EPkę zatytułowaną „De Un Soplo La Creación”, zawierającą 6 utworów. EPka jest dostępna jako digipak CD wydana przez szwajcarską wytwórnię From Deepest Records, a jej premiera odbywa się dzisiaj, 10 maja 2024 roku. Album można zamówić za pośrednictwem platformy Bandcamp.

Muzyka na EPkę została nagrana w latach 2022-2023, a całość zmiksowano i zmasterowano w Unholy Light Studio. Okładka, zatytułowana „Sobre Un Fondo Relativamente Estático”, została zaprojektowana przez Dany’ego Cuentasa.

Komentarz muzyka: „Celem „De Un Soplo La Creación” jest przedstawienie części mojej kosmowizji z perspektywy mojego muzycznego alter ego – mądrego starszego człowieka, który wyczerpany pytaniami, jedynie zachwyca się odpowiedziami i wnioskami”.

Poniżej można posłuchać całej EPki na kanale One Man Bands.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *