Saxon - Hell, Fire And Damnation

Premiera nowej płyty zespołu Saxon

Dziś premierę ma najnowsza płyta studyjna ikony metalu, zespołu Saxon. Album nosi tytuł „Hell, Fire And Damnation” i promuje go singiel „There’s Something In Roswell”, do którego teledysk można zobaczyć poniżej.

Produkcją płyty „Hell, Fire And Damnation” zajęli się Andy Sneap (znany ze współpracy z Exodus, Judas Priest, Accept) oraz wokalista Saxon, Biff Byford. Album już zdobywa świetne opinie na całym świecie. 30 marca grupa Saxon wystąpi w Polsce razem z Judas Priest i Uriah Heep w Tauron Arenie w Krakowie.

Album „Hell, Fire And Damnation” jest dostępny w sprzedaży jako CD, winyl w kolorze czarnym lub czerwonym, w limitowanej edycji boxu oraz na wszystkich głównych platformach streamingowych.

Zespół Saxon

Saxon to brytyjski zespół heavymetalowy, który powstał w 1977 roku w South Yorkshire i szybko zdobył uznanie jako jeden z liderów ruchu New Wave of British Heavy Metal. Znani są ze swojego dynamicznego stylu i energicznych występów na żywo, które przyciągają fanów metalu na całym świecie. Ich muzyka charakteryzuje się mocnymi riffami gitarowymi, potężnymi wokalami i tekstami często nawiązującymi do tematyki historycznej i mitologicznej. Przez lata, Saxon wydał ponad 20 albumów studyjnych, z których wiele zostało uznanych za klasyki gatunku. Zespół ma na swoim koncie wiele przebojów, w tym takie hity jak „Wheels of Steel” i „Denim and Leather”, które stały się hymnami pokolenia heavymetalowego. Pomimo zmian w składzie na przestrzeni lat, Saxon pozostał wierny swoim korzeniom heavymetalowym, nieustannie rozwijając swoje brzmienie. Ich wpływ na rozwój heavy metalu jest niezaprzeczalny, inspirując wiele późniejszych zespołów w tym gatunku. Saxon jest również znany z bliskich relacji z fanami, często uwzględniając ich opinie przy tworzeniu nowej muzyki. Nawet po ponad czterech dekadach na scenie, zespół nadal aktywnie koncertuje, zachowując swoją pasję i energię. Saxon pozostaje ikoną i ważnym punktem odniesienia w historii heavy metalu, będąc świadkiem i uczestnikiem jego ewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *