Barrus -The Kids

Premiera płyty Barrus -„The Kids”

Barrus to pseudonim Rafała Lipki, polskiego gitarzysty i twórcy muzyki. Swoją drogę artystyczną zaczął w 2010 w Olsztynie, zakładając thrashmetalową grupę Eyewash. Po rozwiązaniu zespołu w 2018, Rafał poświęcił się swojemu solowemu projektowi, wydając w tym samym roku demo „surcease”. Dwa lata później pojawił się album „DPDR”, na którym znalazło się sześć instrumentalnych kawałków mieszających art/atmospheric/progressive rock.

Wczoraj Barrus przedstawił nowe dzieło, „The Kids”.

Tytuł „The Kids” wziął się od drugiego utworu na płycie, który dotyka tematu zaniedbywania swoich wewnętrznych dzieci, będących metaforą lęków, bólu i traum. W dążeniu do dorosłości często rezygnujemy z tej części nas samych, która jest jak bezbronne dziecko potrzebujące miłości i zrozumienia. Do swoich negatywnych emocji podchodzimy jak złi rodzice, porzucając je w psychologicznym sierocińcu. Płyta w pewnym sensie opisuje i uświadamia te procesy, oferując tym metaforycznym dzieciom opiekę i zrozumienie.

Muzyka na „The Kids” to mieszanka alternatywy, art rocka i downtempo z charakterystyczną, „brudną” gitarą elektryczną i wielogłosowymi partiami wokalnymi. Album nie ogranicza się jednak do standardowego zestawu instrumentów; pojawiają się w nim też nietypowe, elektroniczne beaty zsamplowane z codziennych przedmiotów, jak podgrzewacz tytoniu czy skrzypiące krzesło.

„The Kids” to więcej niż tylko zbiór utworów – to soundtrack dla momentów smutku i potrzeby wyrażenia uczuć poprzez muzykę i abstrakcję.

Rafał Lipka odpowiada za nagranie, miksowanie, a mastering wykonał Marvin z Tide Studio London (Tableau Mort, Phantom Horde). Autorką okładki jest Urszula Pachała. Nowe wydawnictwo, „The Kids”, ukazało się cyfrowo 2 kwietnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *