Rock'n'Roll Rebels

Rock’n’Roll Rebels z Sosnowca

Zespół Rock’n’Roll Rebels został założony w Sosnowcu w styczniu 2017r. z zamiarem grania tribute’ów lat 50′ i 60′ rock’n’rolla, często nieco szybciej i mocniej niż w oryginale. Jeszcze tego samego roku wydali dziesięć wybranych przez siebie utworów i wydali to jako album. Okazało się że granie utworów Elvisa, Eddiego Cohrana czy Roya Orbisona w stylu jakim robili to Ramones, Motorhead i Misfits wypełnia pewną lukę na polskiej scenie muzycznej, co zaowocowało regularnymi koncertami.

W grudniu 2019 grupa wydała kolejny album – Rock’n’Roll Rebels Vol.2 Precursors. Na płycie znalazły się tribute’y takich wykonawców jak: Ritchie Valens, Chuck Berry, Johnny Cash i innych.

W styczniu 2021, z powodu przedłużającej się pandemii i braku koncertowych perspektyw zespół postanowił stworzyć własną muzykę z zamiarem zarejestrowania jej w studio. I tak, miedzy 23.05 a 17.06 rozpoczęły się nagrania w sosnowieckim studio – S-tone, by 1 lipca światło dzienne mógł ujrzeć album z utworami od podstaw skomponowanymi przez zespół. Album nosi tytuł Road to Hell i można go zakupić na tutaj – https://rocknrollrebels.bandcamp.com/album/road-to-hell

Skład zespołu:
Zbychu – wokal, bas
Yogi – gitara, wokal
Burek – perkusja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *