Sathanas DeathEpoch - Hellspawn Hegemony

SATHANAS oraz DEATHEPOCH wydali nowy split

Dwa zespoły, które zdobyły uznanie na scenie metalowej, połączyły siły w jednym albumie. Z jednej strony spotykamy się z legendą, jaką jest SATHANAS. Nie ma potrzeby przedstawiać ich prawdziwym fanom metalu. Działają od 1988 roku, a na ich koncie jest już 11 pełnych albumów. Reprezentują esencję amerykańskiego black/death metalu.

Z drugiej strony poznajemy doświadczonych reprezentantów polskiego metalu, DEATHEPOCH. Twórcami tej grupy są Lord K., znany z Nekkrofukk, Sacrificulus, Goathrone, ex-Hate, który odpowiada za wokal, perkusję i wstawki elektroniczne, oraz Morgula, założyciel wytwórni Putrid Cult, odpowiedzialny za gitarę i bas. Ich muzyka łączy mroczne brzmienia black metalu, death metalu i war metalu z rytualnym ambientem i przemysłowym hałasem. Jest to propozycja dla fanów takich grup jak Mz.412, Brighter Death Now czy Beherit, Revenge i Archgoat.

Każdy z zespołów dostarczył 5 oryginalnych utworów, tworząc łącznie blisko 45-minutową uczty dla miłośników black&death metalu.

Sathanas dokonał nagrania w Innertube Studio w Ambridge Pa (USA), a za jakość dźwięku odpowiadał Nick Kucel. Z kolei DeathEpoch nagrał swoje kawałki w Gross Machmin Schuppen, a miksem i masteringiem zajął się Black Team Media, znany z współpracy z Christ Agony czy Warfist.

Album został wydany 20 października 2023 roku zarówno w formie cyfrowej (wkrótce dostępny na wszystkich platformach cyfrowych), jak i na CD, dzięki wytwórni Putrid Cult.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *