All Born Screaming

St. Vincent z drugim singlem z nadchodzącego albumu

St. Vincent obiecuje wieczność w swoim najnowszym singlu „Flea”, który jest drugim utworem zapowiadającym jej siódmy album studyjny, „All Born Screaming”. Premiera płyty, nagrodzonej trzykrotnie GRAMMY artystki, jest zaplanowana na 26 kwietnia, a wydawnictwo ukaże się pod szyldem Total Pleasure Records we współpracy z Virgin Music Group. „Flea” wyróżnia się tym, że St. Vincent nagrała w nim wszystkie partie instrumentalne poza perkusją i basem, które to zagrał Dave Grohl i Justin Meldal-Johnsen. Utwór cechuje drapieżne pożądanie, napędzane wybuchowym rytmem i rozgrzanymi do czerwoności partiami gitar. Do singla dołączono lyric video z nagraniami zza kulis sesji nagraniowej albumu.

„Flea” stanowi emocjonalnie apokaliptyczne otwarcie na nowy wymiar „All Born Screaming”, będąc monumentalnym następcą pierwszego singla „Broken Man”, który już przez dwa tygodnie utrzymuje się na szczycie listy najczęściej odtwarzanych utworów w Alternative Radio, ciesząc się uznaniem krytyków. „Broken Man” został opisany przez „The New York Times” jako „wulkaniczny kalejdoskop wrażeń”, a inne media porównują utwór do połączenia twórczości Fiony Apple z produkcją Nine Inch Nails, podkreślając artystyczną formę Annie Clark.

Album „All Born Screaming”, będący pierwszym samodzielnie wyprodukowanym projektem St. Vincent, zaprasza do przekraczania granic możliwości. W tworzeniu płyty artystka współpracowała z grupą wybitnych przyjaciół, wśród których znaleźli się Dave Grohl, Rachel Eckroth, Josh Freese, Mark Guiliana, Cate Le Bon, Justin Meldal-Johnsen, Stella Mogzawa i David Ralicke, co sprawia, że jest to najczystsza realizacja wizji St. Vincent dotąd. Materiał na płycie został zmiksowany przez Cian Riordana, a lista utworów obiecuje zróżnicowane i intensywne doświadczenie muzyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *