STEVE HACKETT - The Circus And The Nightwhale

Steve Hackett z nowym albumem

Nowy krążek studyjny Steve’a Hacketta pt. „The Circus And The Nightwhale” pojawi się 16 lutego 2024 roku pod egidą InsideOut Music.

Na albumie, oprócz Steve’a Hacketta grającego na gitarach elektrycznych i akustycznych, 12-strunowych, mandolinie, harmonijce, perkusji oraz śpiewającego, wystąpią również Roger King (klawisze, programowanie, aranżacje orkiestrowe), Rob Townsend (saksofon), Jonas Reingold (gitara basowa), Nad Sylvan (wokal), Craig Blundell (perkusja) i Amanda Lehmann (wokal). Dodatkowo w roli gości zaprezentują się Nick D’Virgilio, Hugo Degenhardt, Benedict Fenner, Malik Mansurov oraz John Hackett.

Steve Hackett

Steve Hackett jest uznawanym brytyjskim muzykiem, najbardziej znanym jako gitarzysta progresywnej grupy rockowej Genesis w latach 70. Jego unikalny styl gry na gitarze, w tym pionierskie użycie techniki tappingu, miał duży wpływ na rozwój muzyki rockowej. Po opuszczeniu Genesis w 1977 roku, Hackett rozpoczął owocną karierę solową, eksplorując różne gatunki muzyczne od klasycznego po jazz i blues. Jest również ceniony za swoje ambitne projekty konceptualne i albumy, które często łączą elementy symfoniczne z rockowym brzmieniem. Współpracował z wieloma znanymi artystami i kontynuuje koncertowanie na całym świecie, zachwycając fanów swoim mistrzowskim gitarowym rzemiosłem. Hackett jest także aktywnym kompozytorem, pisząc muzykę nie tylko dla siebie, ale i dla innych wykonawców. Jego wkład w muzykę został doceniony przez wielu, a on sam pozostaje jednym z najbardziej szanowanych i wpływowych gitarzystów w historii rocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *