Vægtløs - Aftryk

Vægtløs wypuścił drugi singiel z albumu „Aftryk”

Początek działalności duńskiej grupy Vægtløs sięga 2022 roku. Już po swoim debiutanckim koncercie, zespół otrzymał zaproszenie do wspólnego występu z legendarną grupą shoegaze’ową Nothing, co znacząco przyczyniło się do wzrostu zainteresowania nimi w mediach na całym świecie. W tym samym roku wydali split z zespołami Mill i Taagebue oraz EPkę 7-calową zatytułowaną „Kakofoni”.

Po niemal dwuletniej przerwie, zespół z Aalborg wraca z nowym materiałem – debiutanckim albumem „Aftryk”. Muzykę nagrali sami, we współpracy z Rasmusem Glassauem Clausenem, a za miks i mastering odpowiada Jacob Bredahl (HateSphere, Horned Almighty). Okładkę zaprojektował Jon Gotlev (Møl).

Zespół opisuje album jako pełen melodyjnych i rozległych dźwięków, zawierający osobiste teksty o bliskich członkom zespołu osobach, które zmarły lub cierpiały na śmiertelne choroby. Inspirację czerpali z obserwowania i doświadczania niezakłóconego piękna życia i śmierci. Początkowo każdy utwór nosił imię osoby, o której śpiewano, ale ostatecznie zdecydowano się na zmianę tytułów utworów.

Album „Aftryk” ukaże się 2 lutego 2024 roku w formatach cyfrowych, na kasecie, CD i 12-calowym winylu, wydany przez ponad 40 współpracujących wytwórni muzycznych. Można już zamawiać go w przedsprzedaży na Bandcamp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *