The Who - Quadrophenia

Winylowe edycje albumów grupy The Who

Na sklepowe półki powrócą winyle The Who „Quadrophenia” i „The Who By Numbers” już 2 lutego 2024 roku.

Te limitowane edycje winyli przeszły proces remasteringu pod czujnym okiem wieloletniego inżyniera The Who, Jona Astleya, i zostały przygotowane do wydania w formie LP przez Milesa Showella w Abbey Road Studios. Wykorzystano technikę half-speed mastering, aby zapewnić doskonałą jakość dźwięku. Oba albumy są opakowane w ich oryginalne okładki z obwolutami oraz posiadają certyfikaty autentyczności.

Zapowiedź reedycji „Quadrophenia” przypadła na 50. rocznicę pierwotnego wydania tego albumu. Pierwotnie ukazał się on w październiku 1973 roku i jest szóstym albumem w dyskografii The Who. Jest to ich druga rock opera i często uważana jest za najlepszy album w historii zespołu. Na płycie znajdziemy takie znakomite utwory jak „Love Reign O’er Me”, „5.15” i „Drowned”. Album skupia się na historii Jimmy’ego, modsa, który nie potrafi znaleźć swojego miejsca w życiu.

„The Who by Numbers” to siódmy album zespołu, wyprodukowany przez Glynna Johnsa i wydany w październiku 1975 roku. Album ten zdobył miejsce w pierwszej dziesiątce na listach przebojów po obu stronach oceanu. Na płycie znajdują się utwory takie jak „Slip Kid” i „Squeeze Box”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *