Dropkick Murphys

Zespól Dropkick Murphys na koncercie w Polsce

Zespół punkrockowy Dropkick Murphys wyrusza na europejską serię koncertów, podczas której zawitają także do Polski. Ich jedyny koncert w naszym kraju zaplanowany jest na 23 czerwca 2024 roku w katowickim Spodku.

Najnowszym albumem Dropkick Murphys jest „Okemah Rising”, dwunasty studyjny album w ich karierze, wydany 12 maja 2023 roku. Zawiera on dziesięć akustycznych utworów, które powstały podczas sesji do wcześniejszego albumu „This Machine Still Kills Fascists”. W pracach nad płytą, zespół wykorzystał niepublikowane dotąd teksty Woody’ego Guthrie, legendarnego amerykańskiego muzyka folkowego.

Al Barr, wokalista zespołu, nie brał udziału w nagraniach do „This Machine Still Kills Fascists” i „Okemah Rising”, ponieważ w 2022 roku zawiesił swoją działalność w zespole, by opiekować się chorą matką.

Koncert Dropkick Murphys w Polsce

Dropkick Murphys został założony w 1996 roku w Quincy i od samego początku prowadzony jest przez basistę i wokalistę Kena Casey’ego. Ich pierwszy album „Do or Die” został wydany w 1998 roku. Sławę grupie przyniosły takie single jak „Tessie” z 2004 roku oraz platynowy „I’m Shipping Up to Boston”.

Szczegóły koncertu 23.06.2024 w Katowicach, Spodek: Bilety:

  • Płyta: 249 zł (przedsprzedaż), 270 zł (w dniu koncertu)
  • Sektor siedzący A: 249 zł (przedsprzedaż), 270 zł (w dniu koncertu)
  • Sektor siedzący B: 219 zł (przedsprzedaż), 240 zł (w dniu koncertu)
  • Loża: 299 zł (przedsprzedaż)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *