Zespół Grave

Zespół Grave zawiesza działalność

Dwaj długoletni członkowie zespołu Grave, Mika Lagrén i Tobias Cristiansson, niespodziewanie zdecydowali się opuścić grupę, co spowodowało czasowe zawieszenie jej aktywności. Lider kapeli, Ola Lindgren, podał tę informację do publicznej wiadomości.

Ola Lindgren, frontman Grave, podzielił się tym przykrym wieścią z fanami death metalu, publikując post na Instagramie. W poście tym muzyk wyjaśnił, że na początku roku z szwedzkiej formacji odeszli gitarzysta Mika Lagrén oraz basista Tobias Cristiansson, którzy byli jej członkami odpowiednio od 2011 i 2010 roku.

Ponadto, decyzja tych muzyków tak głęboko wpłynęła na Lindgrena, że zdecydował się odwołać wszystkie koncerty Grave zaplanowane na ten rok. Należy jednak zaznaczyć, że w swoim oświadczeniu Ola podkreślił, iż rozstanie z byłymi członkami zespołu odbyło się bez żadnych nieporozumień.

Ostatnie miesiące były dla nas w Grave bardzo trudne. Dwaj nasi wieloletni koledzy, Mika Lagrén i Tobias Cristiansson, zdecydowali się opuścić naszą ekipę i nie są już częścią zespołu. Mimo to, nie ma między nami żadnych niesnasek i życzymy im sukcesów w ich dalszej karierze. Jednak ich odejście stanowi dla nas wielkie wyzwanie i trudno jest przewidzieć, co przyniesie przyszłość. Wszystko jest teraz niepewne. Postanowiłem odwołać wszystkie nasze koncerty zaplanowane na 2024 rok, ponieważ nie mamy nawet składu, który mógłby się do nich przygotować. Moim priorytetem na najbliższy rok będzie reorganizacja zespołu i mam nadzieję, że uda nam się nagrać nowy album studyjny.” – Ola Lindgren

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *