Quidam - sny aniołów

Zespół Quidam z reedycją drugiego albumu

Kultowy polski zespół neoprogresywny, Quidam, powraca z remasterowaną wersją swojego drugiego albumu, Sny aniołów. Wydawnictwo, które pierwotnie ukazało się w 1998 roku, zostało wzbogacone o nową interpretację suity Pod powieką. Ta bajkowa kolekcja utworów emanuje niezwykłymi emocjami, ekspresyjnym śpiewem, lirycznymi partiami gitary, fletu oraz kolorowymi syntezatorami.

GAD Records publikuje tę wersję albumu w trzech formatach – na płycie CD oraz na podwójnym winylu w kolorze czarnym i kolorowym.

Formacja, na czele której stoją Maciej Meller (obecnie członek Riverside) na gitarze i Zbigniew Florko na instrumentach klawiszowych, zdobyła uznanie na polskiej scenie progresywnej lat 90. Jednak to ekspresyjny wokal Emilii Derkowskiej przysparzał im wyjątkowego rozpoznawalności. Ich drugi album, Sny aniołów, wydany w 1998 roku, przyniósł zbiór intrygujących kompozycji, które balansują między popową lekkością (jak w przypadku utworów Beznogi mały ptak i Morelowy sen) a progresywnymi eksperymentami (jak w przypadku utworu Wesoła i suity Pod powieką). Wśród nagrań znalazła się również zaskakująca interpretacja utworu Jest taki samotny dom z repertuaru Budki Suflera.

Sny aniołów powracają po 25 latach od pierwotnej premiery, w odświeżonej formie, zremasterowanej dla zachowania najwyższej jakości dźwięku. Nowa wersja albumu została wzbogacona o interpretację suity Pod powieką, która została zrealizowana w 2022 roku. W skład wydawnictwa wchodzą również rozkładana okładka z tekstami autorstwa Marcina Gajewskiego oraz wkładka z tekstem wszystkich utworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *