Steamachine - City Of Death

Zespół Steamachine z nowym singlem

Polska grupa muzyczna o nazwie Steamachine, która łączy w sobie elementy muzyki progresywnej, metalcore’u oraz nu metalu, właśnie wydała singiel promujący swój nowy album zatytułowany „City Of Death”.

Zespół Steamachine powstał dzięki kreatywnej pasji dwóch muzyków, Krystiana „Jurasa” Jurkiewicza i Konrada „Gałązek” Gałązka, którzy zaczęli współpracować w roku 2020. Grupa ma swoje korzenie w Olsztynie i szybko zaistniała na scenie muzycznej dzięki intensywnemu brzmieniu, łączącemu elementy groove metalu. Ich muzyka charakteryzuje się dynamicznymi kompozycjami oraz agresywnymi riffami, czerpiącymi z różnorodnych gatunków metalowych.

Pierwszy album zespołu zatytułowany „Arktyczny ogień” (2022) wprowadził słuchaczy w świat thrash/groove metalu, który został przez zespół pomysłowo zgłębiony. Mimo pewnych zmian personalnych, w tym samym roku ukazały się nowe single – „Koszmar” i „Bloodstream”, dodając świeżą energię do repertuaru grupy.

W roku 2023 zespół zdecydował się na ewolucję swojego brzmienia, przemieszczając się od thrash/groove metalu w kierunku metalcore’u, deathcore’u i nu metalu, zachowując jednocześnie elementy progresywne. W tym samym roku zespół wprowadził swoją publiczność w nową erę zatytułowaną „The Book of War”. Ten cykl utworów stanowił muzyczne odzwierciedlenie światowych wojen 1 i 2 oraz symbolicznej „3”, odnosząc się do skomplikowanej i burzliwej historii świata, a także ukazując potężne możliwości ewolucji i transformacji muzyki metalowej.

Kilka dni temu Steamachine zaskoczył swoich fanów wydając singiel „Show of Death” zapowiadający nadchodzący album „City Of Death”. Album ten czerpie inspirację z mrocznych zakamarków ludzkiego umysłu i zgłębia koszmary oraz lęki drzemiące w każdym z nas. Na „City Of Death”, zespół prowadzi słuchacza przez przerażający lunapark, gdzie każda atrakcja jest zapowiedzią makabrycznego końca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *