Mary

Black punkowe Mary udostępniają drugi singiel z nadchodzącego debiutu

Inspirowany polskim folklorem black punkowy zespół Mary udostępnił drugi singiel z nadchodzącego, debiutanckiego albumu. Utwór “Widy styczniowe” promuje wydawnictwo o tym samym tytule, który ukaże się 15 listopada 2024 roku nakładem wytwórni Piranha Music.

Historia zawarta w utworze “Widy styczniowe” dzieje się w realiach głodu na przednówku, kiedy zimowe zapasy są wyczerpane. Tekst nawiązuje jednocześnie do wielkiego głodu galicyjskiego, gdzie dochodziło do kanibalizmu wśród rodzin, zwłoki składowano w kościołach lub nawet w przydrożnych rowach i wymierały całe wsie. Muzycznie to jeden z bardziej zróżnicowanych utworów na płycie. Wolne, smoliste intro i chóralne śpiewy przeplatają się tu z heavy metalowymi riffami oraz oldschoolową bitwa na solówki.

POSŁUCHAJ

Oficjalne “release party” albumu odbędzie się 29 listopada w warszawskim klubie Voodoo, a gościnnie wystąpią również wrocławskie Grimoire oraz lokalne The Relicts. Bilety już w sprzedaży na GoOut.

ZAMÓW PŁYTĘ W PREORDERZE

Mary to podwarszawski zespół grający black metal po polsku, na d-beacie i z elementami punka. Zespół kładzie ogromny nacisk nie tylko na szybkie, hiciarskie riffy, ale również na warstwę liryczną, którą tworzą prawdziwe opowieści i przesądy z polskiej wsi. Usłyszycie tu zarówno dużą ilość wpadających w ucho chórków, karczemnych zaśpiewek i wiejskich melodyjek, jak i efektowną warstwę instrumentalną.

Ich debiutancka EP to koncepcyjna opowieść o polskiej wsi oparta o historie, których bali się nasi dziadkowie oraz wiejskie zwyczaje widziane w krzywym zwierciadle. Po dobrze przyjętych występach na Summer Dying Loud i gościnnym udziale w trasie Wija i Narbo Dacal, Mary kończą rok 2024 wiążąc się z wytwórnią Piranha Music i kontynuując koncept z EPki na swojej pełnowymiarowej płycie, na której poruszają ponadczasową tematykę chłopskiej niedoli, czerpiąc zarówno z wiejskiej, jak i popkultury. Teksty opowiadające o strachu przed niewyjaśnionym, przemocy domowej, głodzie, morderstwie z zazdrości czy buncie przeciw klasie wyższej były aktualne tak samo pięćdziesiąt, jak i pięćset lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *