Mass Solitude - Obserwacje

Mass Solitude – Obserwacje

Mass Solitude nie jest zespołem, który dopiero rozpoczyna swoją karierę. Po raz pierwszy na scenie pojawili się w 2013 roku biorąc udział w festiwalu muzyki filmowej “Muzyka na Plan”. W roku 2016 pojawił się ich pierwszy album Roads to Reason. Później musieli zmagać się z kilkoma przeciwnościami losu, między innymi pandemią, aby w czerwcu 2022 powrócić z nowym materiałem, EP nazwanym Obserwacje.

Obserwacje to materiał surowy, ale brzmiący klasycznie, czyli tak jak lubię. Wyraźnie można poczuć inspiracje heavy metalem oraz klasycznym rockiem, słychać to już od pierwszych dźwięków. Tutaj też warto wspomnieć, że wszystkie teksty utworów są wykonywane w języku polskim, co jest dużym plusem. Ale jeszcze ważniejsze jest to, że po przesłuchaniu całości nie miałam wrażenia, że muzyka zlewa się w jedno. Utwory wyraźnie różnią się od siebie, chociaż ich fatalistyczny i ponury klimat pozostaje raczej bez zmian. Jest duża szansa, że przypadną do gustu osobom lubiącym zespoły takie jak między innymi Type O Negative.

Wspomnę szczególnie o dwóch utworach, które najbardziej zapamiętałam po przesłuchaniu albumu. Pierwszym z nich jest Pogoda, utwór bardzo wyraźny, którego brzmienie przypomniało mi ten klasyczny oldskulowy heavy rock, gdzie praca gitar połączona z wokalem staje się duetem idealnym. Drugi utwór to Droga, w której sekcja instrumentalna zdobyła moje uznanie. Rytm trochę do potupania, przyjemny i lżejszy od poprzedniego utworu, i jak sam tytuł brzmi, idealne na drogę.

Nowe EP zespołu trwa zaledwie 25 minut, jednak przez ten krótki czas można dość dobrze poznać grupę. Czy warto ich posłuchać? Warto, ponieważ nie często już słyszy się takie brzmienia.

EP można znaleźć na Youtube, Spotify oraz Bandcampie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *