Alcest

Alcest na dwóch koncertach w Polsce

Alcest to francuski zespół muzyczny z pogranicza black metalu, post rocka i shoegaze, który obchodzić będzie 13. urodziny drugiego albumu studyjnego Écailles de lune z 2010 roku podczas dwóch koncertów w Polsce. Projekt Neige’a zaprezentuje również swój najnowszy album Spiritual Instinct z 2019 roku. Koncerty odbędą się 8 i 9 października w Poznaniu i Wrocławiu, a gościem specjalnym będzie The Devil’s Trade.

Alcest powstał w 2000 roku jako projekt solowy Neige’a, ale później dołączyli do niego Aegnor i Argoth, tworząc trio. Obecnie zespół ma na koncie 6 albumów studyjnych i wiele innych wydawnictw. Koncerty Alcesta będą również okazją do usłyszenia węgierskiego zespołu The Devil’s Trade, którego muzyka nawiązuje do stylu folkowego, melancholijnego i nostalgicznego.

Bilety w przedsprzedaży będą w cenie 89 złotych. Cena przedsprzedażowa w drugiej puli wzrośnie do 99 złotych, zaś w dniu koncertu do 120.

Występ w Poznaniu 8. października odbędzie się w klubie 2Progi przy Al. Niepodległości 36, zaś we Wrocławiu – dzień później – w Starym Klasztorze przy Purkyniego 1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *