Appleseed - Earn Heaven

Appleseed – Earn Heaven

Earn Heaven jest trzecią pełnoprawną płytą zespołu Appleseed, który już wcześniej wydał Night In Digital Metropolis (2011) oraz Heat From The Sun (2014). Na tej płycie słychać duże doświadczenie i profesjonalne podejście do nagrywania muzyki. Materiał brzmi wyjątkowo dobrze i jest pełen ciekawych elementów. Znów słychać tu połączenie klasyki, alternatywy i nowoczesności, co zachęca do podkręcenia głośności. Nowym członkiem zespołu jest wokalista Krzysztof Podsiadło, którego barwa głosu jest niezwykła. Oprócz trójki założycieli, skład zespołu uzupełniają Filip Bielecki (gitara, gitara basowa) oraz Wojciech Ślepecki (Hammond, moog, pianino, syntezatory).

Dziesięć klimatycznych utworów składających się na album Earn Heaven brzmi spójnie jako całość, ale każdy z nich ma swój unikalny charakter. Są tu krótkie kawałki, które idealnie nadają się do odtwarzania w radiu, takie jak zmysłowa California, rytmiczna Rise Up! czy mocno nawiązująca do rockowej klasyki Shelter. Oprócz nich pojawiają się bardziej rozbudowane kompozycje. False Idol zaskakuje licznymi zmianami klimatu, Take Me wprowadza nas w pewien trans, by w finale osiągnąć pełną potęgę brzmienia, a zamykający album (oraz najdłuższy na płycie) Behind a Smile sprawia, że z przyjemnością słucha się drugi raz.

Na czele płyty pojawił się singiel Rise Up!, który łączy w sobie rock klasyczny, alternatywny oraz elementy elektroniczne, tworząc niesamowitą aurę i energię. Wokalista prowadzi słuchaczy w emocjonalną podróż, a śpiewany przez niego tekst opowiada o sile determinacji i woli walki, dzięki którym nie tylko możemy przetrwać trudne chwile, ale również pokonać wszelkie trudności.

Album Earn Heaven to znakomita robota muzyczna. Cieszy fakt, że po kilku latach przerwy Appleseed powrócił i znów zabiera nas w swoisty świat niezwykłej muzyki. Teraz pozostaje tylko mieć nadzieję, że zespół będzie promował swoje nowe dzieło również na koncertach.

Lista utworów:

  1. Full Time Dreamers
  2. Papa Whale
  3. California
  4. Rise Up!
  5. Live Stained Jewel
  6. False Idol
  7. Take Me
  8. Shelter
  9. Offroad
  10. Behind a Smile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *