MAESTRICK - Espresso Della Vita Solare

MAESTRICK – Espresso Della Vita: Solare

Maestrick to zespół pochodzący z Brazylii grający progresywny metal. Ich debiutancki album Unpuzzle! pojawił się w 2011 roku i wywołał pozytywne reakcje wśród fanów progresywnych brzmień. Drugim albumem, który ukazał się w 2018 roku zespół udowodnił, że opinie dotyczące pierwszego krążka nie były przesadzone.

Espresso Della Vita: Solare to album trwający ponad 80 minut zawierający muzykę progresywną z domieszką heavy metalu. Czy takie połączenie może się udać? Jak najbardziej! Czy muzyka się nie dłuży? W żadnym wypadku. Mnogość melodii, ich zróżnicowanie sprawia, że albumu słucha się przyjemnie. Każdy z wykorzystanych instrumentów odgrywa swoją rolę z dużym powodzeniem – każdy dźwięk jest na swoim miejscu. Przejdźmy jednak do samych utworów.

Łącznie na albumie znajduje się 12 kompozycji i choć każda z nich jest inna i warta uwagi skupię się na kilku. Płytę rozpoczyna utwór Origami. Słuchając go jeszcze nie można spodziewać się co nas czeka dalej. Powiedziałabym, że jest to typowy utwór progrockowy otwierający krążek, w nim jeszcze nie dzieją się czary. One zaczynają się w kolejnych utworach. W I a.m. Living usłyszymy przyjemne i wpadające w ucho refreny, a Rooster Race to solidna dawka energii. W samym środku albumu jest istna perełka – The Seed. Ponad piętnastominutowy moloch w którym jest wszystko – epickość (ale nie taka nadęta), zmiany tępa, czysta pasja grania. Jest to utwór prawie doskonały, występują w nim prawie wszystkie elementy progresywnego grania. Na koniec utwór, który ma dość nietypową formę – Penitência, słuchają co można odnieść wrażenie, że zespół wpływa na coraz dalsze wody bawiąc się różnymi stylami.

Na albumie jest tego znacznie, znacznie więcej. Zachęcam więc aby po niego sięgnąć (niżej link do spotify), a być może odkryjecie jeden ze swoich nowych ulubionych zespołów.

Utwory:
1. Origami
2. I a.m. Living
3. Rooster Race
4. Daily View
5. Water Birds
6. Keep Trying
7. The Seed
8. Far West
9. Across the River
10. Penitência
11. Hijos de la Tierra
12. Transition

Spotify: https://open.spotify.com/album/4TwcRYc6BNYERAnzaWgAqr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *