Asgaard - W sercu nieświata

ASGAARD ujawnia drugi singiel z akustycznej EPki

Zespół ASGAARD, który w minionym roku odniósł sukces powracając na scenę gotyckiego rocka / metalu z siódmym pełnowymiarowym albumem o nazwie What if… (wydanym przez Wormholedeath Records/Szataniec), przygotowuje EP-kę zatytułowaną W sercu nieświata, zawierającą akustyczne wersje trzech utworów z wspomnianej wcześniej płyty. Zespół ponownie zaprosił do współpracy znanego i wielokrotnie nagradzanego grafika Bartłomieja Trzosa, który stworzył okładkę dla EP-ki. Ponadto, każdy utwór będzie opatrzony zdjęciami autorstwa Bernarda Wcisło oraz teledyskiem, za którego produkcję odpowiada brrvids.

Utwory akustyczne powstały z potrzeby przedstawienia nowej aranżacji, pozbawionej przesterowanych, ciężkich gitar i masywnej perkusji, aby odkryć to, co pozornie ukryte. Nagranie tych utworów w wersji „nie-metalowej” i „nie-rockowej” stanowiło dla nas zupełnie nowe wyzwanie. Chcieliśmy udowodnić samym sobie, jak i fanom zespołu, że jesteśmy otwarci na zupełnie inną stylistykę i nie boimy się nowych wyzwań. Mam nadzieję, że sprostaliśmy temu zadaniu. Do nagrania akustycznej wersji wykorzystaliśmy interesujące miejsca, takie jak sala organowa Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, oraz unikalne instrumenty. Między innymi, skorzystaliśmy z pianina (upright piano) z 1895 roku, pochodzącego z wybitnej fabryki Małecki w Warszawie. Niestety, ta fabryka została zniszczona w czasie wojny i okupacji. Wspomniane pianino charakteryzuje się głębokim i szlachetnym brzmieniem. Delikatne niestrojenie czy skrzypienie podczas naciskania pedału „sustain” potwierdza, że mamy do czynienia z prawdziwie wyjątkowym instrumentem. Aby uzyskać ciepłe brzmienie, nagrywaliśmy je przy użyciu mikrofonów wstęgowych (ribbon mic.). Po raz pierwszy zastosowaliśmy także technikę gry na werblu szczoteczkami (brush snare). Te trzy utwory z pewnością nie są dla każdego, ale uważamy, że to nowe, bardziej subtelnе i jednocześnie przestrzenne spojrzenie na naszą twórczość. Jak wiecie, jako Asgaard nigdy nie przepadaliśmy za utartymi schematami. Wydaje się, że właśnie w tym tkwi artystyczna wolność – opowiada Flumen, klawiszowiec zespołu.

EP-ka W sercu nieświata ukaże się 30 czerwca 2023 roku w formacie cyfrowym za pośrednictwem Wormholedeath Records / The Orchard / Sony Music Ent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *