Cortege - Vandari

CORTEGE prezentuje klip do nowego singla

Zespół CORTEGE powstał w 1996 roku i działa do dziś, z wyjątkiem przerwy w latach 2005-2009. Formacja ma na swoim koncie dwie pełne płyty: Anachoreo (2012), Touching the Void (2016), oraz kompilację Where the Watchers Are Imprisoned Part I (2017), która zawiera demówki Awareness (2000) oraz Introduction to the Slaughter of Your Gods (2001).

Po prawie dwuletniej pracy w studio MAQ Records, powstał materiał na nową płytę, która nosi tytuł Vandari i jest silnie zakorzeniona w klasycznym i old schoolowym death metalu. Za proces rejestracji, miksowania i mastering odpowiada Jarosław Toifl, który wcześniej współpracował między innymi z Crystal Viper, Darzamat oraz Infernal War. Okładkę albumu zaprojektował perkusista zespołu, Kamil Szuszkiewicz.

Po niezrealizowaniu umowy wydawniczej przez norweską wytwórnię Whispering Voice Records, zespół CORTEGE nawiązał współpracę z niezależną wytwórnią ADG Records, która ma w swoim portfolio kilka interesujących wydawnictw, takich jak Denomination, Hexenaltar czy Wolfpath. Premiera albumu Vandari zaplanowana jest na 22 czerwca 2023 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *