Barrus

Barrus prezentuje drugi singiel z nowej płyty

Barrus jest pseudonimem Rafała Lipki, polskiego gitarzysty i twórcy muzycznego. Jego droga artystyczna zaczęła się w 2010 roku w Olsztynie, gdzie był współtwórcą zespołu thrashmetalowego Eyewash. Po rozwiązaniu grupy w 2018, Lipka całkowicie poświęcił się swojej solowej działalności, wydając jeszcze tego samego roku demo o nazwie „surcease”. Dwa lata później pojawił się jego album „DPDR”, na którym znalazło się sześć instrumentalnych kompozycji w klimatach art/atmospheric/progressive rocka.

Nazwa albumu „The Kids” pochodzi od drugiego utworu na płycie, który zajmuje się tematem zaniedbywania naszych wewnętrznych dzieci, rozumianych jako metafora różnych strachów, bóli czy traum, które ze sobą nosimy. Zostawiając te aspekty za sobą w dążeniu do dorosłości, traktujemy je jak rodzice traktujący swoje dzieci patologicznie – porzucamy je w naszym wewnętrznym sierocińcu. Utwory na płycie opisują i uświadamiają konsekwencje takiego postępowania, oferując tym samym metaforycznym dzieciom opiekę, zrozumienie i nowy dom.

Muzyka na „The Kids” łączy elementy alternatywy, art rocka i downtempo, z elektryczną gitarą i wokalem, często w aranżacji wielogłosowej, jako sonicznymi filarami. Album wyróżnia się jednak nie tylko tradycyjnym składem instrumentów, ale także niekonwencjonalnymi elektronicznymi beatami stworzonymi z codziennych dźwięków, takich jak podgrzewacz tytoniu czy skrzypiące krzesło.

„The Kids” to coś więcej niż zwykły album – to opowieść i ścieżka dźwiękowa do momentów przygnębienia, kiedy potrzebujesz, aby ktoś ubrał twoje uczucia w melodię.

O nowym singlu, „Ghost”, Rafał mówi, że jest jak wiatr przed nadejściem burzy, która ostatecznie nie przychodzi, po burzy, która zmiotła wszystko dookoła.

Album został zarejestrowany, zmiksowany i wyprodukowany przez Rafała Lipkę, a mastering zrealizował Marvin w Tide Studio Londyn. Okładkę również przygotował Rafał Lipka. „The Kids” ma zostać wydany cyfrowo tej wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *