Morbonoct  - The Highest Purpose

Przedpremierowy odsłuch płyty Morbonoct

Morbonoct to inicjatywa studyjna, która rozpoczęła swoją działalność w 2021 roku, z Alexanderem Medvedevem u sterów, obsługującym wszystkie instrumenty. W połowie 2023 roku, skład projektu poszerzył się o wokalistę Davida Welnickiego. Kluczowym założeniem Morbonoct jest eksploracja motywu kosmosu, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w brzmieniu, jak i w bogatych, atmosferycznych pejzażach muzycznych.

Alexander wyjaśnia: „Założeniem albumu było osiągnięcie balansu między jasnymi a mrocznymi tonami. Mając na uwadze, że kosmos był naszą początkową inspiracją, chciałem zbadać nie tylko jego ciemniejsze aspekty. W tym wydaniu zdecydowałem się odrzucić elementy progresywne na rzecz bardziej otwartego brzmienia, z solidną bazą niemalże eterycznych dźwięków. Dodatkowo, przy nagrywaniu nowego albumu, przyjąłem inną metodę pracy z syntezatorami, komponując i rejestrując je jedynie podczas wypraw na łono natury, wzdłuż wybrzeża Bałtyku.

Muzyka na najnowsze wydawnictwo została zarejestrowana, zmiksowana i zmasterowana przez samego lidera, Alexandra Medvedeva. Projekt okładki albumu przygotowała Svitlana Medvedieva. Nowy album, zatytułowany „The Highest Purpose”, ukaże się w dystrybucji cyfrowej na popularnych platformach streamingowych 19 lutego 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *