Barrus

Barrus prezentuje tytułowy utwór z nowej płyty

Barrus to pseudonim Rafała Lipki, polskiego gitarzysty i twórcy muzyki. Swoją drogę artystyczną zaczął w 2010 roku w Olsztynie, zakładając thrashmetalową grupę Eyewash. Po jej rozwiązaniu w 2018, Rafał oddał się swojemu solowemu przedsięwzięciu, wydając w tym samym roku demo o nazwie „surcease”. Kolejne dwa lata przyniosły album „DPDR”, na którym znalazło się sześć instrumentalnych tracków, poruszających się w obrębie art/atmospheric/progressive rocka.

Aktualnie Barrus przygotowuje się do premiery nowego albumu „The Kids”.

Nazwa „The Kids” pochodzi od drugiego utworu na albumie, który dotyka tematu ignorowania naszych wewnętrznych dzieci, będących metaforą naszych lęków, bólu i traum. W dążeniu do dorosłości często odrzucamy te fragmenty siebie, które wymagają opieki i zrozumienia, podchodząc do nich jak nieodpowiedzialni rodzice. Teksty na płycie eksplorują tematykę takiego zaprzeczania i jego skutków, dając tym samym metaforycznym dzieciom uwagę i miejsce na zrozumienie.

Album łączy w sobie elementy alternatywy, art rocka i downtempo, z elektryczną gitarą i wielogłosowym śpiewem jako fundamentem dźwięku. „The Kids” wyróżnia się jednak nie tylko tradycyjnym składem instrumentów, ale również oryginalnymi elektronicznymi beatami, stworzonymi z codziennych dźwięków. Jest to dzieło bardziej narracyjne niż przeznaczone do tańca czy tła do rozmów, będące ścieżką dźwiękową do momentów melancholii.

Rafał Lipka odpowiada za nagranie, miksowanie, a masteringiem zajął się Marvin z Tide Studio London. Projekt okładki stworzyła Urszula Pachała. Premiera cyfrowa „The Kids” zaplanowana jest na 4 kwietnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *