Chaos Over Cosmos - The Ultimate Multiverse

Chaos Over Cosmos – The Ultimate Multiverse

W czasie pandemii wiele aspektów życia trzeba było przenieść do sieci, również i nagrywanie muzyki, co zrobił także polsko-australijski projekt Chaos Over Cosmos o wiele, wiele wcześniej. Można śmiało powiedzieć, że album The Ultimate Multiverse jest albumem ogólnoświatowym. Gitary i całe kompozycje nagrywał Polak Rafał Bowman, wokalista Joshua Ratciff pochodzi z Australii, miks/mastering zrobiono w Nekkomix Studio w Rosji, a samo wydawnictwo pochodzi z Kazachstanu – to tylko udowadnia, że w świecie online nie ma granic.

The Ultimate Multiverse to drugi album wydany pod szyldem Chaos Over Cosmos różniący się stylistycznie od debiutu. O ile pierwszy był bliższy power metalowi, tak drugi to z całą pewnością muzyka progresywna (o czym już świadczą na pierwszy rzut oka długości utworów) ze szczyptą death metalu.

Album The Ultimate Multiverse to kosmiczna przygoda nie tylko pod względem tytułu. Użyta w kompozycjach elektronika przywodzi na myśl klimaty science fiction. Podbijają je industrialne elementy, które chwilami tworzą chaotyczną muzykę odzwierciedlającą samą nazwę projektu.

“Pierwsze skrzypce” w każdym z utworów gra gitara tworząc podwaliny dla pozostałych instrumentów oraz misterne riffy, w których słychać zaawansowaną technikę. Duet gitary i klawiszy wyłania z odmętów wspomnianego wcześniej chaosu niezwykłe melodie niosące światło w ciemnej kosmicznej przestrzeni. Jednak nie tylko na grze instrumentów warto się skupić. Wspomnieć należy również o wokalu.

Joshua Ratcliff śpiewa zarówno czystym głosem jak i używa growlu. To właśnie ta szczypta death metalu. Momentami przeraźliwy growl wzbudza pewien niepokój, który jest później łagodzony czystym śpiewem – mamy więc chaos i ład jak w kosmosie.

Na The Ultimate Multiverse każda z kompozycji jest warta uwagi, a moim faworytem jest drugi utwór na albumie – One Hundred. Ma w sobie to coś, tą burzę, która od razu mnie porwała.

Słuchając albumu polecam jednak się skupić, wówczas szybciej odkryjecie to co kryje się pod The Ultimate Multiverse – wielowymiarowość, która Was porwie w swój wir.

Utwory:
1. Cascading Darkness
2. One Hundred
3. Worlds Apart
4. Consumed
5. We Will Not Fall
6. Asimov

 

bandcamp – https://chaosovercosmos.bandcamp.com/album/the-ultimate-multiverse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *