Crippled Black Phoenix - Great Escape

Crippled Black Phoenix – Great Escape

Kolejny, dziesiąty, album grupy Crippled Black Phoenix – Great Escape ukazał się w 2018. Wsłuchując się już w pierwszy singiel To You I Give można było odnieść wrażenie, że będzie to coś niecodziennego. I tak się stało.

Album Great Escape przywodzi na myśl jedno z wcześniejszych wydań zespołu –  The Resurrectionists / Night Raider, jednak „ucieczka” ma w sobie więcej… wszystkiego. Z pewnością jest to coś dla osób lubiących się w post-rocku i szukających w muzyce przestrzeni i niepowtarzalnej atmosfery.

Dla fanów poprzedniego wydawnictwa Crippled Black Phoenix – Bronze, Great Escape może już nie przypaść do gustu. O ile w Bronze zespół dostarczył nam ciężkości, o tyle na nowym albumie mamy więcej przestrzeni, a to stało się za sprawą użycia więcej elektroniki w muzyce. Dodatkowo możemy tu odkryć nawiązania do innych stylów muzyki jak na przykład blusa w utworze Great Escape Part 2, który jest najbardziej rozbudowanym i najdłuższym utworem na albumie.

Choć Great Escape jest albumem innym od poprzedniego, nawiązuje do początków zespołu przez co z całą pewnością zasługuje na swoje miejsce wśród pozostałych wydawnictw zespołu.

Utwory:

 1. You Brought It Upon Yourselves
 2. To You I Give
 3. Uncivil War (Pt I)
 4. Madman
 5. Times, They Are A’raging
 6. Rain Black, Reign Heavy
 7. Slow Motion Breakdown
 8. Nebulas
 9. Las Diabolicas
 10. Great Escape (Pt I)
 11. Great Escape (Pt II)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *